The world is full of choices.. Unlimited possibilities..

Temat: Klierow dwoch - auto?


Byles blisko - Rolls-Royce, modelu nie pamietam bo nie przyjrzalem sie
dobrze. Przegladam sobie ksiazke ze zdjeciami i mogly to byc takie
modele:
Cornishe II lub III
Phantom III lub V (takim jezdzi krolowa brytyjska, wiec chyba odpada)
Najprawdopodobniej to byl Cornishe III (nie jestem pewny)


No racja, bo Siara to nie krolowa angielska:) Nie zastanawialem sie nad
Rollsem, bo nie widzialem tam tego slynnego "wystajacego" znaczka sprzodu na
masce. Dlatego myslalem, ze to moze jakis Bentley.
A tak juz calkiem "niepowaznie":) to ile moze kosztowac taka "zabawka" cos
kolo 300k $?
Pozdrawiam Misiek


Źródło: topranking.pl/1626/klierow,dwoch,auto.php


Temat: Marki prestizowe, zwykle i badziewne
Dzieciarnia powiedzcie proszę ilu z Was jechało takimi autami jak np Rolls-Royce lub Ferrari; nie mówiąc o innych nieco egzotycznych markach? Ilu z Was posiada aktualny topowy model tych marek o których piszecie że są prestiżowe? A może auto w wersji opancerzonej? No to może chociaż kolekcję modeli tych prestiżowych aut? Przecież nie ma aut "prestiżowych" i "badziewnych". Współczesny prestiż to pokazanie że "mnie stać". No właśnie kogo z Was stać na własny pełnomorski jacht albo samolot. Może ktoś mieszka w zamku a oprócz tego posiada rezydencje na kilku kontynentach; kolekcję własnych zegarków robionych na zamówienie? Każdy producent rozpoczynający od zera produkcję aut wyprodukował swoje pierwsze auto ktore u miłośnika techniki wzbudza lekki uśmiech dla prostoty i prymitywizmu rozwiązań a zarazem podziw dla kunsztu technicznego. Samochód to zwyczajne urządzenie techniczne, a krzyczenie że jest
super świadczy o podatności na wpływy marketingowców.U mnie więcej podziwu niż auta wzbudzają urządzenia służące do produkcji tych współczesnych "zabawek-błyskotek". Kiedyś auta były przedmiotami pożądania, bo były bardzo drogie i rzadkie a przez to nieosiągalne.Potem każdy chciał prowadzić auto bo kierowcy aut wzbudzali podziw.Mówię o kierowcach sportowych.Ci prawdziwi maniacy prędkości i adrenaliny; a zarazem doskonali fachowcy o wybitnych umiejętnościach. Niestety w społecznościach prymitywnych o niskiej kulturze technicznej każda nowinka wzbudza szał "chęci posiadania". Przypominacie trochę prymitywne ludy które dają się zabijać za garść koralików; a gdy zobaczą "grzmiące rury miotające ogień" to robią pod siebie ze strachu.
Może pora już dojrzeć? I zacząć pamiętać zarówno w tych "prestiżowych" i "badziewnych" autach ginie kilka tysięcy ludzi co roku a kolejne kilkadziesiąt osób zostaje rannych. I to każdego roku!!! Zacznijcie dbać o te własne zabawki, o ich stan techniczny, podnoście własne umiejętności w obsłudze urządzenia technicznego zwanego samochodem i pamiętajcie o tym abyście zarowno WY jak i INNI uczestnicy ruchu drogowego dotarli cało i zdrowo tam gdzie zamierzali.

rozsądny( bez własnego auta) miłośnik techniki


Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,20,17939736,17939736,Marki_prestizowe_zwykle_i_badziewne.html