The world is full of choices.. Unlimited possibilities..

Temat: operacja kregoslupa
Halinko ,boli mnie kregosłup ,zrobiłam prywatnie rezonans ,dobijali mnie medycy mówiac ze to nie kregosłup ,ze to od sm .Mam tak;spłycenie fizjologicznej krzywizny ledzwiowej,
cechy dehydratacji krazków miedzykregowych L3 S1.
obnizenie krazka miedzykregowegoL4 L5
dokanałowa lateralizujaca wstrone prawa wypuklina pierscienia włóknistego krazka miedzykregowegoL4,L5,powodujaca spłycenie otworu miedzykregowego po stronie prawej.
dokanałowe centralne wypukliny pierscieni włóknistych krazków miedzykregowych Th12 L1 L2 L3 L4 L5,s znieznacznym modelowaniem worka oponowego na ppTH12,L1,L2,L3,L3,L4.
zwyrodnieniowe zaostrzenie przednio-bocznych krawedzi trzonow L2,S1 ,
nie stwierdza sie ucisku rdzenia kregowego.
Ostatni neurolog skomentował to tak, paskudna dyskopatia reszte opini znasz, pisałam wczesniej cierpie tak juz ok 15lat wczesniej bolała bardziej lewa strona [biodro ,noga] ,teraz prawa .Mam tez zwyrodnienia bioder

Źródło: stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewtopic.php?t=1166Temat: Ból kręgosłupa
Witam!
Mam pytanie dotyczące mojego wyniku rezonansu magnetycznego. Od zawsze pamiętam,że miałem problem z kręgosłupem podczas dłuższego siedzenia lub stania (ból w dolnym odcinku kręgosłupa). Cztery lata temu doznałem 1 kontuzji kręgosłupa, dzięki wkłądką do butów dopasowanych do moich stóp wyleczyłem kontuzję. W te wakacje podczas skoków w przysiadzie doznałem ogromnego bólu, który przez 1,5 tygodnia wyeliminował mnie z chodzenia (gdy wstawałem miałem kłucie w dolnym kręgosłupie). Lekarz stwierdził,że to rwa kulszowa. Dzięki akupunkturze wyleczyłem dolegliwość. Dodam,że uprawiam czynnie sporty walki i jogę i dużo jeżdzę samochodem. Teraz bardzo często odczuwam dyskofort w lędzwiowym odcinku kręgosłupa, najczęciej mrowienie. Mój wynik rezonansu magnetycznego brzmi następująco:
"Badanie MR kręgosłupa L-S wykonane w obrazach T1 i T2- zależnych wykazuje zniesienie fizjologicznej lordozy, zwężenie przestrzeni L4-L5 z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych z tarczki m-k na poziomie świadczącym o zmianach degeneracyjnych w niej. Ubytki w dolnych blaszkach granicznych trzonó kręgu L1 i L3 oraz zaostrzenie przednich krawędzi trzonów na poziomie Th12-L1, L1-L2 i L4-L5.
Na poziomie L1-L2 nieznaczne uwypuklenie tarczki m-k modelujące przednią ścianę worka oponowego.Na poziomie L4-L5 centralna, podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego powoduje ucisk worka oponowego, bez istotnego ucisku korzeni nerwowych oraz pogrubienie wiązadeł żółtych, co jest przyczyną koncentrycznego zwężenia kanału kręgowego. Szerokość kanału kręgowego na tym poziomie w wymiarze strzałkowym wynosi 9mm.
Na poziomie L5-S1 centralne uwypuklenie tarczki m-k niepowodujące ucisku worka oponowego ani korzeni nerwowych.
Istotnego zwężenia otworów m-k będącego przyczyną ucisku korzeni nerwowych w ich świetle nie stwierdza się. Stożek rdzeniowy oraz włokna ogona końskiego prawidłowe".
Czy metoda Mc Kenziego byłaby dobra w moim przypadku- dodam,że ma 26 lat i nie zamierzam zrezygnować z terningów jogi i sztuk walki.
Źródło: rehabilitacja.pl/showthread.php?t=1065


Temat: Operacja kręgosłupa - wrażenia
Witam
Przepraszam ze dopiero teraz wpisuje się miałam napisać co i jak po operacji.
Na początek mój rezonans jak na 28 latkę to taki mam rezonans jak bym fizycznie pracowała..no ale cóż…
MR ODCINKA LĘDŻWIOWEGO
Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.
Przekroje kanału kregowego w płaszczyźnie strzałkowej centralnie prawidłowe ok. 16 mm.
Nierówność górnej płytki graniczącej trzony L2 o charakterze drobnego guzka Schmorla.
Zmiany dyskopatyczne z dehydratacją i obniżeniem krążków międzykręgowych w odcinku L4-L4-L5-S1
Na poziomie L4/5 tylko-lewoboczna dokanałowa przepuklina jądra miażdżystego na głębokości ok10-11mm znacznie uciskająca worek oponowy i jego struktury oraz zwężajaca zachyłki korzeniowe wydatnie lewe z obrazem kolizji korzeniowej. Uciśnięty w odrębie worka oponowego korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1 jest pogrubiały ,obrzęknięty –kolizja korzeniowa.
Na poziomie L5/S1 dyskretny tyłozmyk zwyrodnieniowy .Szerokołukowa tylno-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego na ok. 4,5 mm i zaostrzenia zwyrodnieniowe na tylnio-bocznych krawędziach trzonów obustronnie zwężające zachyłki korzeniowe i otwory międzykręgowe,wydatniej lewe S1 w zachyłku przylega do proteuzji.
Dyskretna nierówność dolnej płytki granicznej trzonu L5 z brzeżnym stłuszczeniem trzonu.Sożek końcowy na poziomie L1 o prawidłowym sygnale.


A teraz napisze jak było .Od prawie września 2009 roku rwa kulszowa ,Pod koniec listopada stanęłam na nogi czyli już chodziłam bez leków przeciwbólowych .Zaczęłam się prostować bo pokrzywiona byłam..Noga mniej bolała ale człowiek taki połamany nie sprawny ograniczony .
Oczywiście zdziwienia lekarzy i fizjoterapeutów ,neurologów i neurochirurgów to pani jeszcze chodzi? Pani już na wózku powinna jeździć?
Propozycja operacji przez lekarzy .Mam dokonac wyboru sama czy chce czekać Az mnie sparalizuje lub może jakimś fuksem wyjdę z tego itd. Itd. Bo co poniektórzy nie poddają się operacji ale utykają itd. Itd.
Jestem z Krakowa wiec akcja neurochirurg ..wszyscy szukaja neurochirurga dla mnie znajomi ,lekarze ja Internet…jest wszelkie drogi prowadzą do jednego znanego Krakowskiego neurochirurga dr.Chrzanowskiego. Dostać się do niego …kurcze cud …udało się .
Chciałam i byłam przez niego operowana oraz drugiego neurochirurga.W szpitalu wojskowym w Krakowie .Służę namiarami dla osób chcących być tam zoperowanym. Pobyt no w szoku jestem ale było bardzo fajnie jak w prywatnej klinice naprawde pod wrażeniem jestem.
Badania krwi,moczu,EKG,prześwietlenia płuc wszystko wykonali jest ok..mozna operować ..:-/
Dobra czwartek operacja miała być o 12 ..ej ale ja byłam przestraszona z światem się żegnałam ....jednak magiczna tabletka od pielęgniarek sprawiła ze było mi już wszystko obojętne…ha ha ha

Po operacji budzę o rana delikatnie boli …neurochirurg .”Pani Magdo proszę poruszać nogami(ruszam! Jezu ruszam nic nie uszkodzili!)Musieliśmy wyciąć 2 dyski jeden totalny dramat drugi troche lepszy ale także dramat”. Boże pierwsza myśl spoko już mnie tam nic nie będzie uciskało .druga nie mam dwóch dysków ? Boże jak ja będę żyć?...
Pierwsza noc po operacji spoko nic nie bolało. Pierwsza doba bolała tylko trochę rana ,w nocy trochę noga dali leki i już było ok.
W pierwsza dobe po operacji trzeba już wstać ..rechabilitantka pomaga..nie bolało nic trochę rana ciągła. Druga doba już chodzę po korytarzu , trzecia doba jest jeszcze lepiej. Na dziale 20 chorych z czego połowa to osoby do usuwania dysków lub świeżo po…
W 3 dobie idzie się do domu. Ja wyszłam w 5 dobie ponieważ 2 doby wypadały w sobotę i niedzielę..Naprawde nie bolało troszku coś tam pokłuło...ale była przyszykowana ze bóle beda nie ziemskie...

Usunięto mi 2 dyski i nie mam żadnych inplantów tam .Pytałam lekarzy czy mi wprawią to mówili żebym się nie dała skrzywidzić i nie pozwoliła na wstawienie implantów. Pytałam kilku to byli bardzo zdziwienie ze zadaje takie pytanie,mówili ze owszem wprawiają ale w odcinek szyjny nie lędźwiowy..jakies DIAM . Moze ktos wie od czego to zależy?
Po operacji rozmawiałam z fizjoterapeutką co pracuje w szpitalu mówi ze ludzie długo zwlekają z operacja i przychodzą z opadniętymi stopami i ciężko to jest wyleczyć potem..
Byłam uprzedzona ze po operacji może czuć drętwienie stopy ,mrówki na nogach ale ze to ustąpi bo to pamięć w nerwach jakaś, długo uciśnięte były ..
Odkąd wróciłam z szpitala nie jem żadnych tabletek przeciwbólowych wieczorem czasami chodzą mi mrówki po nogach. Wczoraj usunęli mi szwy .Rana ma 3,5 cm długości .W pośladku troszku boli tak bardzo słabo ale to podobno ma minąć bo to od cięcia . 30 dni mam nie siedzieć i za 30 dni rehabilitacja…
Teraz wypoczywam i się odchudzam mam pytanie do osób które już są po… Jak wyglądała u nich rehabilitacja ?
Na oddziale rechabilitankta szpitala stwierdziła ze mam pospinane mięsnie ze niektórzy maja mniej pospinane i ze ćwiczenia rehabilitacyjne maja na celu poluzowanie tego i ze teraz trzeba wyrobić mięśnie przykręgosłupowe i trzymać dobra formę ..
Ciekawe jak to dalej bedzie ,mam nadzieje ze zaczne żyć w miare normalnie, ze ból nie wróci...martwie sie czy wszystko dalej bedzie ok..oby
Pozdrawiam
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=44945