The world is full of choices.. Unlimited possibilities..

Temat: Kolektory Słoneczne
WITAM

Chciałbym zwrócić państwa uwagę na kolektory słoneczne, które są
najtańszym jak i jednym z najbardziej ekologicznych urządzeń do pozyskiwania energii
cieplnej.

KOLEKTORY SŁONECZNE firmyThermoSolar
- ogrzeją wodę w Waszych domach
- ogrzeją wodę w basenie
- wspomogą ogrzewanie C.O.
http://img153.imageshack.us/img153/4...lektor1yw8.jpg

Prosta Zasada Działania Kolektora Słonecznego firmy ThermoSolar
Energia promieniowania słonecznego docierająca do powierzchni Ziemi, przenika przez odbarwione [wysoko transparentne] szkło wzmocnione termicznie [hartowane], następnie energia pada na blachę absorbera pokrytego warstwą [wysoko selektywna warstwa konwersyjna] o bardzo wysokiej zdolności pochłaniania ciepła[ppromieniowania podczerwonego] pochodzącego z promieniowania słonecznego.
Zaabsorbowane ciepło z absorbera przenika bezpośrednio [duża powierzchnia styku absorbera z wężownicą do 80%] do miedzianej rury w kształcie meandra [wężownicy]. W meandrze przepływa płyn ciepło nośny, który odbiera zgromadzone ciepło absorbera i transportuje je do wymiennika ciepła [wężownicy podgrzewacza] znajdującej sie w zasobniku z wodą. Wszystkie wyżej wymienione części kolektora dla zapewnienia jak najwyższej wydajności zamknięte są w szczelnej aluminiowej obudowie [tzw. wannie] wytłoczonej z jednego elementu, wypełnionej izolacją termiczną.

Firma SOLAR-PRO ARTUR RADOMSKI jest Generalnym i Autoryzowanym Dystrybutorem kolektorów słonecznych ThermoSolar

Solar-Pro zapewnia ze swojej strony wszelka pomoc techniczna, informacyjną
jak również pełną dyspozycyjność naszych pracowników w celu zrealizowania stawianych
przed nami z Państwa strony zadań oraz wymagań.
Współpracujemy z Projektantami, Instalatorami jak również z firmami, które zajmują
się pozyskiwaniem funduszy z UE, które to fundusze w znacznym stopniu mogą ułatwić
zrealizowanie planowanych przez Państwa inwestycji.
Mamy nadzieje, że nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem, spełni
oczekiwania, a także zaowocuje korzystna współpraca dla obu stron.


Z poważaniem
Piotr Zwoliński
Specjalista ds. sprzedaży
tel./fax: + 48 34 3 634 325, 360 18 09
www.solar-pro.pl
piotr.zwolinski@solar-pro.pl
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=99925Temat: Inteligentny Dom Mieszkalny

co do zabezpieczenia przed przegrzaniem to z uwagi na mnogość przewodów z wielką niechęcią ale zabezpieczyłem połacie południowe i zachodnie


co do ferecoolingu to wkupuje dodatkowyą wężownicę i będę z solara ściągał ciepło w głąb ziemi i podwyższał sprawność pompy lub odwrotnie chłodził wentylacje


patrząc od domów pasywnych i oszczędzaniu energii to jedno w automatyce nie podoba mi się - że sama pobiera prąd
stąd np podoba mi się solar który napędzany jest bez automatyki a na zasadzie fotowoltaiki - czyli jest dodatkowy panek - jak świeci mocno to kręci się silnik fotoogniwami - zero pradu

pozdrawiam
Fido
Piszesz takimi skrótami że zbliżasz się do węzełkowego pisma inków Kipu...
Niektóre Twoje wypowiedzi sa tak skrotowe jak owe Kipu i chyba tylko Ty wiesz jak je zinterpretować... Sorry ale trudno mi się do nich odnieść. Inne też nie wiem czy mówimy o tym samym..
Z tego co zrozumiałem :cry: to chyba nie dogadaliśmy się - napisałem, że : I nie chodziło mi o przegrzanie kabli tylko całego domu i problemem z obniżeniem w nim temperatury latem!!! Czy dobrze mnie zrozumiałeś ?

Nie wiem co to jest "dodatkowy panek" ale pomysł zasilania Paneli słonecznych z modułów fotowoltaicznych jest stary jak to forum, ale nie taki banalny w realizacji. W Gali UNIHOME solary sa tak właśnie zasilane - ale uwaga wymaga to sporych dodatkowych akumulatorów ponieważ nie zawsze jest wystarczająco słońca by napędzić pompy i trakery solarne a one (pompy szczególnie) nie lubia być nie zasilane...:cry: Więc fotowoltaika ładuje akumulatory a z tych zasilane są panele solarne. Nawet część BMS z tego działa... Ale uwaga - to gdzies trzeba umieścić i na to też trzeba zrobic projekcik :roll: - inaczej (bez baterii i automatyki) to będzie raz chodziło a raz stało... a nie o to nam chyba chodzi...
Co do "freecooling" działający jako odbiór energii z wentylacji i przerzucenie jej do Ziemi to oczywiście jest to podstawa dobrego działania systemu freecoolingu (w UNIHOME jest specjalny sterownik do tego zadania). Nie nastawiałbym się jednak na zwiększenie wydajności pompy ciepła z ciepła odzyskanego z wentylacji - efekt jest po okresie letnim niezauważalny... Ziemia jest jednak na głębokości 1,5 m bardzo energietycznie pojemna (zimna) i ilość ciepła w niej bardziej zależy od typu gruntu/pory roku niż od tego czy wrzucimy tam (marne) kilkadziesiąt kilowatogodzin energii przez kilka miesięcy...
pozdrawiam
Jacek
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=102570


Temat: Solary z dofinansowaniem 45%
Ogłoszenie grzecznościowe:


Promieniowanie słoneczne stanowi największe źródło energii, którym dysponuje człowiek. Ponadto jest darmowym i ekologicznym źródłem ciepła, za które nie otrzymuje się rachunków. Kolektor słoneczny jest urządzeniem przechwytującym i efektywnie zamieniającym energię Słońca w energię cieplną.
W związku z ciągle rosnącymi cenami tradycyjnych nośników energii zakup kolektorów staje się co roku bardziej opłacalny.
Dziś pojawia się kolejny powód, dla którego warto zainteresować się takim rozwiązaniem. Jest to dopłata Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Pozwala ona otrzymać 45% dofinansowania na zakup i montaż instalacji solarnych.
Sprawia to, iż zwrot kosztów poniesionych na tę inwestycję skraca się z 7-10 do 4-5 lat. Biorąc pod uwagę, że gwarancja na niektóre kolektory przekracza 10 lat, a ceny tradycyjnych nośników energii z pewnością będą rosły, ZYSK mamy zapewniony. Firma Solar System Polska pomoże Państwu po ten zysk sięgnąć!

Na co możesz liczyć korzystając z naszej oferty?

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom pragniemy zapewnić Ci kompleksowość usług. Pomożemy dobrać właściwy model kolektora słonecznego dla Twoich potrzeb, bo każdy system jest sprawą indywidualną. Opracujemy projekt systemu, przygotujemy wniosek o dofinansowanie oraz zgłoszenie remontowo-budowlane, zamontujemy system, zapewnimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Kolektory słoneczne znajdujące się w naszej ofercie charakteryzuje:
• wysoka sprawność odbioru ciepła
• duża odporność na korozje i uszkodzenia mechaniczne
• estetyczny wygląd
• łatwość obsługi


Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, posiadające prawo do dysponowania jednorodzinnym lub wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym, któremu służyć mają zakupione kolektory słoneczne oraz wspólnoty mieszkaniowe instalujące kolektory na własnych budynkach wielorodzinnych, jednakże z wyłączeniem odbiorców ciepła z miejskiej sieci cieplnej.


Dla otrzymania dofinansowania obowiązuje jedna zasada: KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY.
Nie czekaj ! Zapewnij sobie dofinansowanie na poziomie 45%.
Oszczędzaj swoje ciężko zarobione pieniądze. Ilość zestawów z dofinansowaniem jest ograniczona.

Jak działa system solarny?

Zasada działania instalacji solarnej jest następująca: kolektor solarny zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło. Nośnikiem ciepła jest niezamarzający roztwór glikolu propylenowego krążący w instalacji na skutek pracy pompy obiegowej w zespole sterowniczo-pompowym. Bateria kolektora połączona jest hydraulicznie z wężownicą umieszczoną w podgrzewaczu wody użytkowej dwoma rurami miedzianymi o średnicy dobranej do wielkości baterii słonecznej. Nośnik (roztwór glikolu) zabiera ciepło z kolektorów i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodę w podgrzewaczu.

Nasze kolektory współpracują z istniejącą instalacją grzewczą niezależnie, czy źródłem ciepła w chwili obecnej jest piec na miał, ekogroszek, olej opałowy czy też gaz.

Ile możesz zyskać?

Decydując się na współpracę z naszą firmą skorzystasz w wieloraki sposób.
Po pierwsze: otrzymasz 45% zwrot nakładów poniesionych na zakup i montaż instalacji solarnej, co przy średniej cenie zestawu wraz z montażem wynoszącej 12 tys. zł brutto (cena zestawu dla 4-5 osób) daje 5400 zł oszczędności.
Po drugie kolektor słoneczny to ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni Ci komfort na długie lata. Dzięki zainstalowaniu kolektorów ograniczysz koszty stałe na przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Współpracujemy z najlepszymi!
Gwarancja na wybrane modele - 10 lat.
Zaufaj nam i przestań płacić za energię, którą możesz mieć za darmo.
Nasze systemy to sprawność i niezawodność!

Solar System Polska Sp. z o.o.
ul. 18-go Stycznia 98, 98-300 Wieluń
tel./fax: 43 843 61 61
kom. 508 33 55 99
www.solarsystempolska.pl (w budowie)
e-mail: biuro@solarsystempolska.pl
Źródło: wielun.biz/viewtopic.php?t=10380


Temat: agregator pradotworczy
Cytat:
Napisany przez Cichy34 to jakie masz rachunki ze chcesz to tak bardzo obnizac? na okolo 200 m2 ..wychodzi mi w sezonie grzewczym pond 1 tys samego gazu ..
ogrzewanie gazowe- plus ciepla woda( chodzi o moj castel oczywscie w Polsce )

piec wymienialam jakis czas temu takze jest oszczedny z elektropompa .-. ale co z tego jak ja pamietam to jak dzis- ja go wymienilam to "oni "ceny gazu podniesli ...... i tak wokolko .....

prad do uztecznosci to dalsze okolo 200pln ... z czego wiadoma sprawa POLOWA
to same abonamenty i to samo z podwayzkami ....

w sumie zeby nie byc goloslowna z sezonie grzewczym tak okolo 1500 pln miesicznie musze DOSLOWANIE WYRZUCIC. na 200m2 powierzni grzewczej
przez okres okolo 6 miesiecy ...
no szczerze mam juz tego dosc ..calkiem powaznie, dlatego cos musze wykombinowac
___
Dodano:
___
Cytat:
Napisany przez Viverone Prawie 3 lata temu założyłam w swoim domu w Polsce "pompę ciepła".
Koszt olbrzymi, nas wyniosło ponad 70 tys zł.
Żeby takie koszta się zwróciły potrzeba lat (mam nadzieję że nie świetlnych:D)
Jak na razie jestem zadowolona, koszty utrzymania takiej pompy minimalne:D, a w domu
ciepło.
Pompy ciepła - zasada działania

ja mam takie rozwiązanie:

Pompa ciepła gruntowe - solanka/woda

Co do solarów to słyszałam różne opinie.
Też z początku się napaliłam zwłaszcza że przeczytałam gdzieś, że moja gmina (i wiele innych) zwraca koszt instalacji tego ustrojstwa, podobno ze środków unijnych.
Ale jak zaczęłam naciskać i dopytywać o szczegóły to okazało się że procedura jest zawiła i niepewna , a ja nie miałam czasu biegać w Polsce od urzędu do urzędu i odpuściłam na rzecz pompy ciepła.
Baśka pogrzeb w necie , poczytaj na forach budowlanych ze swojej okolicy może u Was też są jakieś dotacje do tego typu ekologicznych źródeł energii.

ja raz jeden chcialam uzyskac dotacje jedna - nie bede opisywac ktora i mi w Urzedzie Miasta powiedzieli ze NIBY SA ale nasze MISTo nie ma tych pieniedzy ......

takze ja na ich dotacje to raczej nie licze ..

70 tys .. to faktycznie ...kur.... sporo .. przy zalozenieu ze za 80 tys moge kupic male uzywane mieszkanie w Lublinie wynajac albo sama sie przemiescic ......

bede wymiec dach na wiosne .. to popytam moze wsadze na dach wlasnie te baterie sloneczne ..... tylko nie wiem czy na dachu to spelni swoja role ( i w kwestii dachu - mam na mysli zalegajacy zima snieg .. i mozliwosc pozniejszych roznych przeciekow ).. chyba popytammoj ojciec mowil mi ze U nas dobrze sie sprzedaja ostatnimi czasy piece z plaszczem wodnym... tylko nie wiem jaka faktycznie jest to oszczednosc ... bo jak powiedzmy jakies 10 pln ..to rozwalac wszytskiego mi sie nie chce
Źródło: zielonairlandia.pl/showthread.php?t=6414