The world is full of choices.. Unlimited possibilities..

Temat: Z ortografiom na Ty
:
Są też osoby, które nie chcą się nauczyć, bo mają "papier".
Kiedyś nie znano "dys..." i nauczyciele obniżali oceny, co dopingowało dys...ów do wzmożonego wysiłku. Utrwalało się zasady poprawnej polszczyzny, czytając książki a nie blogi i komentarze na ogólnodostępnych forach internetowych ;)
Jak sam napisałeś, były to początki pisanej polszczyzny. Dzisiaj, zasady pisowni, nie zmieniają się tak często, żeby dwa pokolenia nie rozumiały pisowni języka polskiego, którym się posługują ;)
Zgadza się - teraz najlepiej machnąć papierkiem i trójka na początek. W latach 70-80 kiedy chodziłem do szkoły słowo dysleksja nie istniało w słowniku i nie było zmiłuj się. Była za to książka "Ortografia na wesoło" i można było się czegoś nauczyć. Jak patrzę teraz na młode pokolenie, które lektury zna jedynie ze strony sciaga.pl, to wybaczcie, ale nie dziwię się, że najlepiej usunąć z naszego języka wszelkie h, ch ... bo to dla nich za trudne. Sorka, ale rośnie nam pokolenie, które bez internetu nie będzie potrafiło wymienić żarówki bez oglądnięcia filmu na youtube.
Źródło: mobile.olympusclub.pl/showthread.php?t=18673Temat: Offtopowe zapuszczanie, część XV- nasze włosy chcą błyszczeć w wiosennym słońcu!
Dot.: Offtopowe zapuszczanie, część XV- nasze włosy chcą błyszczeć w wiosennym słońcu
  Cytat:
Napisane przez Chatul (Wiadomość 19097928) No to ja bym zawiadomiła kuratorium i zażyczyła sobie pisania kolejnych sprawdzianów ułożonych i sprawdzanych przez innych nauczycieli tego przedmiotu, uczących w danej szkole.
Nie miałabym skrupułów. Planowałam życzyć sobie egzaminu komisyjnego, gdybym dostała 2 na koniec z jednego przedmiotu (część dziewczyn tutaj na pewno wie ocb, bo z nimi o tym pisałam), ale ostatecznie 4 dostałam więc luzik. Ale nie wahałabym się.
Tylko u mnie w szkole komisa ocenia nauczyciel, który Cię uczy :rolleyes: Ja już dawno temu zrezygnowałam z kłócenia się z nauczycielami, ważniejsze jest to co mam w głowie niż na świstku
Cytat:

Ja bym nie zrezygnowała. Najważniejsze to się nie poddawać. I w przypadku opornego materiału stosować zasadę wbijania młotkiem do głowy. Mozolnie, regularnie powtarzać i po sprawie :P
Jakbyś była na tych lekcjach :cojest: Dziewczyny czytają na legalu z opracowań na lekcjach, nikt nie czyta lektur, nie znają podstawowych zasad i w pisowni i w mowie, najprostsze klasówki są pisane na 1, zadania domowe ściągają z neta :cojest: Żenujący poziom jest w tej klasie
Cytat:
Napisane przez jyyli (Wiadomość 19098028) Nie wiem, czy opłaca Ci się zdawać podstawę. Większość uczelni jeśli bierze podstawy pod uwagę, to tylko z obowiązkowych przedmiotów + dodatkowe rozszerzenie. Poza tym podstawa jest trudniejsza moim osobistym zdaniem;) Bo na podstawie trzeba umieć, a na rozszerzeniu przede wszystkim myśleć. No właśnie patrzę w tej kwestii, że na kierunki medyczne liczy się przede wszystkim biologia i chemia i na tych przedmiotach muszę się skupić. Angielski liczy się tylko na języki, polski na filologię, a matma na polibudy ( to akurat mogą zmienić). W sumie nie wiem, muszę to baaardzo przemyśleć, tym bardziej, że został mi miesiąc na to myślenie:rolleyes:

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

http://demotywatory.pl/1535978/swoje...ladek-oszukasz Dlatego właśnie nie pozwalam Wam się odchudzać:pala:
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=422354


Temat: Regulamin forum
Regulamin Forum www.serialkosci.pl

lAdmin ma zawsze racje.
lNie pisz z 'caps lock' BO OZNACZA TO KRZYK i TaK bO uTrUdNiA tO cZyTaNiE
lStaraj się nie pisać z błędami ortograficznymi - jeżeli masz z tym problem to polecam przeglądarkę FireFox, która w czasie rzeczywistym sprawdzi Twoją pisownię
lTematy należy umieszczać w odpowiednich działach.
lNie tworzymy tak zwanych "offtopów".
Co to znaczy? Jeżeli piszemy w temacie np o gruszkach to piszemy o gruszkach a nie o jabłkach :)
Tyczy się to również osób, które piszą aby pisać nie wnosząc nic do tematu. Myślę że to jest zrozumiałe dla wszystkich.
lDziałanie na szeroko pojętą szkodę na rzecz serwisu = ostrzeżenie.
lKolor czerwony jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla administratorów! Prosimy o jego nieużywanie.
lNie używamy wulgarnych słów.
lNa forum nie reklamujemy innych stron (w tematach i postach).
Ale UWAGA!
Punkt nie jest związany z akcja 'wymiana buttonami' oraz z umieszczaniem linków np: do artykułów czy w temacie o ciekawych stronach.
Natomiast w wypadku dodaniu wywiadu czy fotografii z innego serwisu umieszczenie źródła (czyt. linku) jest obowiązkowe.
Punkt również nie odnosi się do działu z ciekawymi stronami, gdzie linkować strony, o ciekawej treści - np: Strona z śmiesznymi obrazkami, adres strony: xyz.pllNie wolno umieszczać linków do swoich stron bez dodania na niej linku zwrotnego.
lPodpis może zawierać obrazki, userbar'y oraz tekst, nie może zawierać linków komercyjnych serwisów!
lNie pisz jednego posta pod drugim - wygląda to nie estetycznie i zabiera miejsce na serwerze co w razie jego braku może spowolnić działanie strony albo całkowicie ją unieruchomić, aby tego ominąć skorzystaj z opcji " Edytuj "
lKolor zielony jest tylko i wyłącznie przeznaczony dla Moderatorów!
lNowi użytkownicy mają siedem dni na aktywację swojego konta. Po tym czasie konto zostanie automatycznie usunięte.
lNa forum można umieszczać obrazki - jednak proszę o umieszczanie ich w formie ich miniaturek - dzięki temu tematy będą szybciej się ładowały i zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu, przykładowo sprawdzając nowe posty w temacie gdzie występuje dużo zdjęć ściągamy ponownie duże fotki, które już widzieliśmy tracąc przez to dużo czasu :)

W związku z tym proponuje korzystać z serwisu imageshack.us lub każdego innego, który szybko za nas zmniejszy fotki.
lWszelkie kopiowanie i powielanie treści z tego forum bez wyraźnego zaznaczenia kto jest autorem tekstu/tłumaczenia oraz źródła w formie linku jest zabronione!
Wszystkie teksty/tłumaczenia/opisy zawarte na forum są własnością ich autorów i są objęte prawem autorskim własności intelektualnej.

Link wraz z dopiskiem autora powinny wyglądać następująco (muszą zostać wyróżnione):

Autor: "nick autora"
Źródło: www.serialkosci.pl

a kod html do takiego linku wygląda następująco:

Źródło: <a href="http://www.serialkosci.pl/forum" title="Forum Kości">www.serialkosci.pl</a> l

lJeżeli uważasz iż jakiś punkt tego regulaminu jest błędny to patrz punkt nr 1.l
Za nieprzestrzeganie zasad użytkownicy będą 'nagradzani' ostrzeżeniami, czasowymi blokadami konta, a w ostateczności zostaną zbanowani!
Złamanie każdego punktu regulaminu jest równoznaczne z jednym punktem, czyli złamanie równa się "nagrodzeniem użytkownika" ostrzeżeniem o podwójnej wadze.


Temat będzie uaktualniany przez grupę administratorów. Regulamin może się zmienić z dnia na dzień, prosimy zaglądać tu od czasu do czasu.

Źródło: serialkosci.pl/forum/viewtopic.php?t=55


Temat: Volleyball Manager
Nadszedł dzień premiery Volleyball Managera 2009, wersji gry 1.24, będącej pierwszym oficjalnym wydawnictwem od czasu publikacji wersji 1.17, która miała miejsce w sierpniu zeszłego roku. Oddajemy w Wasze ręce efekty naszej rocznej pracy, gry przede wszystkim udoskonalonej o tryb kariery menedżerskiej, pozwalający graczowi prowadzić bardziej urozmaiconą i emocjonującą rozgrywkę w VM. Menedżer będzie rozliczany za wyniki sportowe, będzie pobierał pensję z klubowej kasy, obserwował trenerski rynek pracy i miał możliwość zmiany pracodawcy. Każdy kij ma dwa końce, więc również i władze klubu czy siatkarskiego związku będą mogły skorzystać z opcji zwolnienia z pracy nieskutecznego menedżera.

Oto lista najważniejszych zmian, jakie nastąpiły od wersji 1.17:

Języki gry:
- Polski
- Angielski
- Włoski
- Holenderski (beta)

Mechanizmy gry:

- udoskonalony mechanizm określania bieżącej formy zawodnika (zwiększenie jej tendencyjności, zmienności i istotności)
- opcja renegocjacji kontraktu menedżera z klubem/reprezentacją po zakończeniu sezonu
- wprowadzony wskaźnik poziomu zaufania zarządu do menedżera
- ograniczona szybkość spadku parametrów fizycznych u starzejących się zawodników
- przyspieszenie rozwoju parametrów technicznych u młodych zawodników
- zniwelowanie dysproporcji wartości formy pomiędzy graczami atakującymi a libero
- zmieniony mechanizm określania początkowych parametrów nowo tworzonych zawodników
- rozszerzenie statystyk zawodników: rejestracja i wyświetlanie w profilach graczy oraz zespołów ilości nagród MVP meczu oraz średniej ilości zdobytych punktów na mecz
- rejestrowanie osiągnięć indywidualnych w profilach zawodników
- opcja kopiowania treści wiadomości z ekranu głównego gry do schowka
- opracowane nowe kategorie wiadomości i informacji dla menedżera
- wybór Szóstki Kolejki oraz Szóstki Sezonu dla każdego typu rozgrywek ligowych
- generowanie terminów meczów towarzyskich dla reprezentcji narodowych
- zmiana systemu punktowego w Lidze Światowej
- zmniejszona skuteczność ataku zawodników
- wyświetlana notka pomeczowa, nie tylko na temat spotkań zespołu gracza, ale również pozostałych meczów w danej lidze czy grupie pucharowej
- zmniejszenie wpływu motywacji przedmeczowej na przebieg wydarzeń na boisku
- zmiana zasad zliczania zawodnikom punktów zdobytych z zagrywki


Zmiany w interfejsie:

- stworzony profil menedżera ze statystykami odnośnie przebiegu jego kariery
- stworzona tabela przedstawiająca sytujację na trenerskim rynku pracy
- pełne tłumaczenie gry na język włoski
- aktualizacja oraz uzupełnienie tłumaczenia gry na język angielski
- stworzenie ekranu tytułowego gry
- zmiana elementów graficznych gry (m.in. górny banner gry, ikonki flag)
- wyświetlanie informacji w profilach rozgrywek ligowych o ilości zespołów kwalifikujących się w danym sezonie do rozgrywek pucharowych


Baza danych:

- aktualizacja rankingów FIVB i CEV
- aktualizacja list zespołów występujących w większości rozgrywek ligowych, w tym polskie ligi do poziomu 3. lig włącznie
- aktualizacja składów zespołów w najsilniejszych ligach, w tym polskie ligi do poziomu 2. lig włącznie
- poszerzenie bazy o ok. 3 tys. zawodników - aktualnie dostępnych jest ponad 11 tys. prawdziwych zawodników
- dodanie ligowych rozgrywek Ukrainy oraz Szwecji
- likwidacja graczy dublujących się (głównie Brazylijczyków)
- poprawienie błędnej pisowni niektórych nazwisk
- aktualizacja parametrów umiejętności części zawodników
- zaktualizowana siła i rozkład potencjału zespołów


Poprawione błędy:

- naprawiony bug z błędną wiadomością odnośnie wyboru MVP meczu
- poprawiony bug błędnego wyświetlania danych w rankingu CEV
- poprawione błędy różnego typu, pojawiające się w wiadomościach w grze
- zmiany w terminarzach rozgrywek zapobiegające konieczności rozgrywania dwóch spotkań jednego dnia
- dobrane barwy wielu zespołów tak, by gra nimi nie była wizualnie uciążliwa


Serdecznie zapraszamy do ściągania gry Volleyball Manager 2009 oraz wypowiadania się na naszym oficjalnym forum.

Dedykacja gry może być tylko jedna - Wojtku, to dla Ciebie...

Link do ściągnięcia: http://dhost.info/vbmanager/index.html
Forum gry: www.vm.e-siatka.pl/index.php
Źródło: typybukmacherskie.org/viewtopic.php?t=25591


Temat: Piszę poprawnie po Polsku [4P]
Dysklekcja się szerzy więc postanowiłem umieścić na forum zasady pisowni i interpunkcji :) Zaczynamy![SIZE=3][COLOR=Red][B]#1. Zasady pisowni "rz" oraz "ż":[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]Rz[/B] piszemy, gdy w wyrazach wymienia się na [B]r[/B], np.:

rowerzysta - rower,
na komputerze - komputer,
dworzec - dworca.


[B]Rz[/B] piszemy w zakończeniach wyrazów:[LIST][*]arz[*]erz[*]mierz[*]mistrz[/LIST]np.:

bramkarz, pisarz,
harcerz, rycerz,
ciśnieniomierz, Sandomierz,
burmistrz, zegarmistrz.


[B]Rz[/B] piszemy po spółgłoskach: [B]b, p, d, t, g, k, ch, j, w[/B], np.:

brzeg, brzoza,
przebój, sprzedawca,
drzewo, modrzew,
trzeba, patrzeć,
grzyb, pielgrzym,
chrzan, chrząszcz,
spojrzeć, ujrzeć,
wrzesień, wrzeciono.

[B]Wyjątki:[/B][LIST][*]wyrazy: bukszpan, gżegżółka, kształt, kszyk (nazwa ptaka), piegża (nazwa ptaka), pszczoła, Pszczyna, pszenica, pszenżyto,[*]w przymiotnikach zakończonych na: - [B]szy[/B], - [B]ejszy[/B], np.: lepszy, nowszy, najlepszy, najnowszy, ładniejszy, mocniejszy, najładniejszy, najmocniejszy.[/LIST][B]Ż[/B] piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: [B]g, dz, h, z, ź, s[/B]
np.:

książka - księga,
wstążka - wstęga,

mosiężny - mosiądz,
pieniążek - pieniądz,

drużyna - druh,
watażka - wataha,

każę (coś zrobić) - kazać,
mażę (po czymś) - mazać,

przerażenie - przerazić,
zamrażać - mroźny, mróz,

bliżej - blisko,
niżej - nisko.


[B]Ż[/B] piszemy w wyrazach zakończonych na: - [B]aż[/B], - [B]eż[/B]
np.:

pejzaż, witraż, młodzież, odzież.

[B]Ż[/B] piszemy po literach: [B]l, ł, r, n,[/B]
np.:

lżej, ulżyć,
małże, małżeństwo,
rżysko, rżenie,
rewanż, oranżada.

[SIZE=3][COLOR=Red][B]#2. Zasady pisowni "u" oraz "ó":[/B][/COLOR][/SIZE]


[B]U[/B] piszemy w zakończeniach rzeczowników:[LIST][*]un[*]unek[*]uchna[*]uszka[*]uszek[*]uch[*]us[*]usia[/LIST]zwiastun, podaruek, córuchna, staruszka, łańcuszek, maluch, raptus, mamusia.
[B]U[/B] piszemy w czasownikach zakończonych na:[LIST][*]uj[*]ujesz[*]uje[/LIST]np.: maluję, malujesz, maluje, wędruję, wędrujesz, wędruje.
[B]U[/B] piszemy w czasownikach typu: czuć, kuć, kłuć, pruć, snuć, np.: czuje, kuję, kłuję pruję, snuję.
[B]Ó[/B] piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: [B]o, e, a[/B]
np.:

stół - stoły
wiózł - wiozę
trójka - troje

przyjaciółka - przyjaciel
niósł - niesie
siódmy - siedem

skrót - skracać
mówić - mawiać
powtórzyć - powtarzać

[B]Ó[/B] piszemy w wyrazach zakończonych na: - [B]ów[/B], np.:

Julianów
Tarłów
Opatów
z lasów
chłopców
[B]Ó[/B] piszemy w wyrazach zakończonych na: - [B]ówka[/B], np.:

łamigłówka
pocztówka
złotówka

[B]Wyjątki[/B]: skuwka, wsuwka, zasuwka.
[B]Ó[/B] piszemy w wyrazach zakończonych na: - [B]ówna[/B], np.:

Nowakówna
Kucówna
[B]Ó[/B] piszemy na początku wyrazów: ósemka, ósmy, ów, ówczesny, ówcześnie,ówdzie.


[SIZE=3][COLOR=Red][B]#3. Zasady pisowni "ch" oraz "h":[/B][/COLOR][/SIZE]


[B]Ch[/B] piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: [B]sz[/B]
np.:

mucha - muszka,
wydmuchać - wydmuszka,
trochę - troszkę,
[B]Ch[/B] piszemy po literze s np.: schab, schody, wschód.
[B]Ch[/B] piszemy [B]na końcu[/B] wyrazów, np.: na drogach, orzech, zuch.
[B]Wyjątki[/B]: druh, Boh (nazwa rzeki).
[B]H[/B] piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: [B]g, ż, z, dz,[/B]
np.:

wahać się - waga,
druh - drużyna,
błahy - błazen,
wataha - watadze.


[B][SIZE=3][COLOR=Red]#4. Zasady interpunkcji

[/COLOR][/SIZE]Błędy interpunkcyjne [/B]mają swoje źródło w nieznajomości i nieprzestrzeganiu zasad składniowych, które są podstawą interpunkcji. Jeśli znasz struktury składniowe, na pewno dobrze zastosujesz znaki interpunkcyjne.

Zawsze oddzielamy przecinkiem wypowiedzenia współrzędne jeśli nie są połączone spójnikami, np.
Czytam, marzę.

Stawiamy przecinki przed takimi spójnikami a, ale, jednak, lecz, więc, toteż, dlatego, czyli i wszystkimi spójnikami wprowadzającymi zdania podrzędne, np.
Uczę się pilnie, ponieważ chcę otrzymać dobre stopnie.

Nie stawiamy przecinka przed spójnikami: albo, i, oraz, ani, ni.

Przed spójnikami powtórzonymi, które pełnią identyczną funkcję w wypowiedzeniu stawiamy przecinek, np.
Zjem obiad i ciastko, i lody.

Nigdy nie stawiaj przecinka na początku linijki!

W wypowiedzeniu podrzędnie złożonym oddzielamy przecinkami wypowiedzenia składowe i zdania wtrącone, np.
Wyjadę do Gdańska, gdyż lubię morze.

Dwukropek stawiamy przed przytoczeniem słów lub myśli cudzych albo własnych.

Myślnik można postawić przed członem zdania zawierającym uściślenie poprzedniej myśli, sprecyzowanie tej myśli przez znalezienie właściwszego słowa, np.
Należę do ludzi, którzy raz dawszy nura w Azję, starają się żyć w zgodzie z otoczeniem, mało w zgodzie-w harmonii.

Wielokropek w tekście literackim oznacza przerwanie lub niedokończenie wypowiedzi, np.
To jest wszystko, co miałem panu. . .

Wielokropek w nawiasie kwadratowym lub okrągłym oznacza opuszczenie części cytatu, np.
„Wśród takich pól [. . . ] stał dwór szlachecki”

Nawiasem oddzielamy wyrazy, zwroty, równoważniki zdań, zdania, a nawet całe partie tekstu, jeżeli zawierają treść uboczną, wyjaśniającą, dodatkową, np.
Niedźwiedzie (bure) mają-poza psami-najwięcej chyba czegoś ludzkiego.

W nawiasie możemy umieszczać wtrącone przykłady.

[SIZE=1][I][B]Źródło[/B]:
Zasady pisowni:[URL="http://www.zasady-pisowni.dyktanda.net/"] http://www.zasady-pisowni.dyktanda.net/[/URL]
Zasady Interpunkcji: [URL]http://www.sciaga.pl/tekst/5578-6-zasady_interpunkcji[/URL][/I][/SIZE]
Źródło: e-gym.pl/showthread.php?t=8872