The world is full of choices.. Unlimited possibilities..

Temat: NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PRACA W NORWEGII
Adecco Poland Sp. z o.o., będąca częścią grupy kapitałowej Adecco S.A., światowego lidera wśród Firm Doradztwa Personalnego, dla swojego Klienta poszukuje Kandydatów na stanowisko:

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Miejsce pracy: Norwegia
Wymagania

Ze strony Kandydatów oczekujemy:

* Pasji i motywacji do pracy z dziećmi
* Osobistego wkładu w pedagogiczny rozwój dzieci
* Zaangażowania i kreatywności
* Zdolności organizacyjnych
* Umiejętności współpracy i dobrej komunikacji
* Umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych
* Chęci i gotowości podjęcia pracy i osiedlenia się w Norwegii

Wymagana dokumentacja:

* Min. dyplom licencjata o kierunku Pedagogika Przedszkolna
* Praktyka w wysokości min. 150 godzin w pracy z dziećmi z wieku 3-6 lat
* Referencje od min. 2 osób
* Zaświadczenie o niekaralności
* Na późniejszym etapie rekrutacji będzie wymóg przedstawienia wyniku badania na obecność gruźlicy oraz wyniku wymazu z gardła MRSA Praktyki

Zapewniamy:

* atrakcyjne wynagrodzenie na norweskich warunkach
* stale i legalne zatrudnienie u norweskiego pracodawcy na norweskich warunkach,
* pełne ubezpieczenie zdrowotne (obowiązujące na terenie całej UE),
* odprowadzanie składek emerytalnych (w celu uzyskania emerytury norweskiej),
* pomoc w organizacji zakwaterowania w Norwegii,
* zapewniamy bezpłatny 12 tyg. kurs j. norweskiego przed wyjazdem ,
* pomagamy w uzyskaniu autoryzacji kwalifikacji zawodowych,

Załatwiamy wszelkie formalności związane:

* zezwoleniem na prace
* karta podatkową
* uzyskaniem zasiłku rodzinnego na każde

dziecko do 18 roku życia – do 970 NOK na miesiąc na dziecko

TERMIN ROZMOWY Z PRACODAWCĄ JUŻ 3 LUTY 2009!!!

Zainteresowane osoby proszę o jak najszybsze przesłanie CV na adres e-mail

patrycja.wiek@adecco.com lub o kontakt telefoniczny 091 431 42 66.


Nadesłanych ofert nie zwracamy, jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Prosimy o zamieszczenie w CV klauzuli dot. ochrony danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji /zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97.r .o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883.

Informacja dotyczy oferty pracy tymczasowej za granicą. Adecco jest agencją pracy tymczasowej. Numery wpisu do rejestru agencji: 364/1b (agencja pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych), 364/2 (agencja doradztwa personalnego), 364/3 (agencja pracy tymczasowej).
Źródło: 45minut.pl/forum/viewtopic.php?t=4135Temat: NAUCZYCIEL przedszkolny / praca Norwegia 2009 / Oslo
Pracodawca:
Prywatne przedszkola w południowej Norwegii zatrudnią nauczycieli i asystentów nauczycieli w przedszkolach.
Oferowana praca jako nauczyciel w przedszkolu na pełny etat – kontrakt 37, 5 godz. / tydzień. Warunkiem rozpoczęcia pracy jako nauczyciel jest otrzymanie norweskiej autoryzacji uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkolnego. Pracodawca pomaga w uzyskaniu wymaganej autoryzacji po rozpoczęciu pracy. Jednocześnie zaakceptowani kandydaci maja zagwarantowane bezpłatne szkolenia językowe i zawodowe zarówno przed wyjazdem do pracy w Norwegii jak i po rozpoczęciu pracy. Praca jako nauczyciel przedszkolny w Norwegii daje możliwość stabilnej pracy, rozwoju zawodowego i korzystania z szeregu uprawnień socjalnych

Miejsce pracy: Oslo / Bergen oraz inne lokalizacje , przedszkola w południowej Norwegii
Wynagrodzenie: Stawka dla nauczyciela 150 NOK brutto /godz. W okresie oczekiwania na autoryzację kwalifikacji zawodowych (okres 1-2 miesięcy) kandydaci otrzymują wynagrodzenie 115 NOK brutto/godz (stawka dla asystenta nauczyciela w Norwegii) Wynagrodzenie jest płatne przelewem na konto co 2 tygodnie.
Gwarantujemy roczny kontrakt z pracodawca norweskim, wszystkie świadczenia wg. Prawa norweskiego:
- Zasiłek rodzinny na każde dziecko do 18 roku życia (dzieci mogą mieszkać w Polsce) w wysokości 970 NOK miesięcznie. Kwota zasiłku zwolniona od podatku
- 100% płatnego chorobowego i ubezpieczenie zdrowotne oraz od nieszczęśliwych wypadków
- płatny urlop 4 tygodnie (premia urlopowa w wysokości 12% lub 10% rocznego wynagrodzenia brutto - kwota zwolniona od podatku).

Zamieszkanie: pracodawca pomaga w znalezieniu zamieszkania /koszt w zależności od rejonu – 3 – 4 tys/NOK/miesiąc.
Rozmowa kwalifikacyjna : Warszawa 16 styczeń 2009
Główne obowiązki:
Prowadzenie zajęć lekcyjnych z dziećmi w przedszkolach. zgodnie z programem nauczania. Po podjęciu pracy kandydaci zobowiązani będą do dalszego podnoszenia kwalifikacji językowych i uczęszczania na bezpłatne kursy j. norweskiego.
Wymagania:
- wykształcenie pedagogiczne /studia licencjackie lub magisterskie, preferowana nauczanie wczesnoszkolne lub przedszkolne
- praktyka zawodowa w przedszkolu min. 150 godzin
- gotowość do odbycia szkolenia języka norweskiego przed wyjazdem do Norwegii. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia od połowy lutego 2009.
W przypadku zainteresowania niniejszą ofertą prosimy pilne o przysłanie CV ze zdjęciem z tytułem „przedszkole Norwegia” na adres: rekrutacja@prowork.com.pl , tel.022 323 63 35; 501 250 399 , kontakt: Anna Cebula. Po otrzymaniu cv skontaktujemy się z każdym kandydatem telefonicznie.
Więcej informacji o naszej firmie na stronie: www.prowork.com.pl

Jesteśmy firmą rekrutacyjną specjalizującą się w rekrutacji pracowników do Wielkiej Brytanii. Posiadamy certyfikat nr 967/1 b Ministra Pracy na usługi pośrednictwa pracy za granicą. Nie pobieramy żadnych opłat od osób starających się o pracę. Pomagamy w przygotowaniu/przetłumaczeniu dokumentów, zorganizowaniu wyjazdu do Norwegii.
Źródło: 45minut.pl/forum/viewtopic.php?t=3806


Temat: Norweskie zasilki dla polakow
Jeśli legalnie pracujesz w Norwegii, automatycznie możesz starać się o barnetrygd – zasiłek na dziecko. Jak to zrobić?

Barnetrygd przysługuje dzieciom od pierwszego miesiąca po urodzeniu (lub adopcji) do miesiąca poprzedzającego ukończenie 18. roku życia. Osoby pełnoletnie nie otrzymują żadnych świadczeń, bo w Norwegii są one uważane za samodzielne i zdolne do pracy. Od 2004 r. zasiłek wynosi 970 koron (466 zł) miesięcznie na każde dziecko, przy czym rodzice samotnie wychowujący dzieci mogą skorzystać z rozszerzonej wersji świadczenia. Kwota ta nie podlega opodatkowaniu. O barnetrygd mogą się starać Polacy, którzy pracują legalnie w Norwegii, nawet gdy ich dzieci mieszkają w Polsce.

Procedura

O dodatek możesz się starać po otrzymaniu zezwolenia na pobyt z możliwością podjęcia pracy. Będzie on wypłacany przez cały okres trwania pozwolenia. Świadczenie rodzinne można uzyskać również wstecznie, ale nie za okres przed 1 maja 2004 r. Zasiłek należy się nawet, jeżeli rodzice nie mają ślubu. Otrzymując barnetrygd, nie trzeba rezygnować ze świadczeń pobieranych w Polsce – wówczas w Norwegii dopłacana jest różnica, tak aby dziecko otrzymało najwyższą z przysługujących mu stawek (czyli 970 koron minus rodzinne wypłacane w kraju).

Wniosek o barnetrygd można pobrać ze strony www.nav.no (jest on dostępny w języku norweskim lub angielskim w zakładce „Familie og omsrog”) lub otrzymać w miejscu składania podań – w lokalnym Trygdekontoret (odpowiednik polskiego ZUS-u, włączony obecnie do NAV). Warto zapytać o dokładną listę załączników, bo poszczególne oddziały mogą wymagać nieco innych dokumentów.

Do wypełnionego wniosku zazwyczaj należy dołączyć akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o wspólnym miejscu zamieszkania w kraju, zaświadczenie o pobieranym zasiłku rodzinnym w Polsce, kopię umowy o pracę u norweskiego pracodawcy lub potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz kopię norweskiej karty podatkowej. Niektóre urzędy wymagają także podania numeru konta bankowego czy przedstawienia aktu ślubu (choć nie powinno być to konieczne, bo na dzieci z konkubinatu również należy się zasiłek). Dokumenty powinny być przetłumaczone na język norweski lub angielski, chyba że są to druki unijne.

Oczekiwanie

Po przyjęciu podania norweski Trygdekontoret wymienia się danymi z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy. Do tego celu potrzebne są formularze E 401 (informacje o członkach rodziny) i E 411 (informacje o uprawnieniach do świadczeń rodzinnych). Dokumenty te z reguły nie są wydawane na prośbę osoby prywatnej. Nie zaszkodzi jednak zapytać o możliwość ich osobistego dostarczenia – przyspieszy to wówczas termin rozpatrzenia podania.

Czas oczekiwania na decyzję jest bardzo różny: od miesiąca nawet do roku! Świadczenie będzie jednak wyrównane od momentu, w którym przysługuje. Jeżeli dziecko urodziło się w Norwegii, przebywa na terenie tego kraju, procedura przyznania rodzinnego jest mniej skomplikowana i szybsza.

Dodatkowy zasiłek dla małych dzieci

Gdy dziecko nie chodzi do przedszkola państwowego lub uczęszcza tam w niepełnym wymiarze godzin, rodzice mogą się ubiegać o specjalny dodatek – kontantstotte. Świadczenie można pobierać przez 23 miesiące, począwszy od miesiąca po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Maksymalna kwota zasiłku wynosi 3303 korony (1,6 tys. zł – niekorzystanie z przedszkola), minimalna – 661 koron (318 zł – przedszkole w wymiarze 25–32 godziny tygodniowo). Dodatek ten jest wypłacany tylko trzy miesiące wstecz od daty złożenia wniosku do Trygdekontoret, nie należy więc zwlekać z dostarczeniem podania.
zrodlo:onet.pl
Źródło: forum.banda.pl/viewtopic.php?t=2760


Temat: Rząd premiera J.Kaczyńskiego, IV RP ...
Odbić się od dna

Rozpoczęła się już normalna praca parlamentu, miejmy nadzieję, że nastąpi odbicie od politycznego dna, jakie zafundowało Polsce SLD. Ufam, że nie trzeba będzie nikogo z posłów czy senatorów – z powodu przestępczych wyczynów – po odebraniu immunitetu wsadzać za kratki. Może również parlament ustrzeże się ekscesów w stylu blokowania mównicy, przemawiania przez własny megafon, głodówki, wynoszenia kogoś z sali siłą... Jednym słowem – jest nadzieja, że nikt nie będzie miał powodów do nieuprawnionego uogólnienia, jak uczynił to jeden z publicystów, określając Wysoką Izbę mianem „wielkiego szamba”. Ta nadzieja na lepszy Sejm i Senat płynie chociażby z faktu, że obecna większość, czyli parlamentarzyści z PiS-u i PO, zachowywała się godnie, a kompromitowali parlament ludzie z SLD, którym za to wyborcy odpowiednio „podziękowali”.
Co ważne, to posłowie PiS-u minionej kadencji doprowadzili do powołania komisji śledczych, dzięki czemu opinia publiczna dowiedziała się o mętnych interesach polityków lewicy, o oligarchizacji politycznych elit. Ufam, że nowy parlament zdaje sobie sprawę z faktu, iż znajduje się pod szczególnym pręgierzem opinii publicznej, domagającej się od polityków i rządzących nie tylko spełnienia obietnic wyborczych, ale jawności w sprawach publicznych, a także ładu moralnego w ich życiu osobistym.
Pierwsze posiedzenia rządu i parlamentu za nami. Premier był już w Brukseli i Londynie. Jego olimpijski spokój jak na razie przynosi efekty. Nikt nie może powiedzieć, że stał się zakładnikiem którejś z partii albo że z tylnego siedzenia rządzi Jarosław Kaczyński – co prognozowały nieprzychylne mu środki przekazu. Nie mając trwałej większości w Sejmie, Kazimierz Marcinkiewicz stara się naprawić państwo, wydając odpowiednie rozporządzenia oraz powołując na stanowiska kompetentne osoby. Jak będzie z nominacjami wojewodów?
Zobaczymy też wkrótce, jaki los spotka rządowe projekty legislacyjne. Do 30 listopada rząd przyjmie autopoprawkę do budżetu na 2006 r., potem zajmą się nią Sejm i Senat. Jest już projekt ustawy o zmianie ustawy o Prokuratorii Generalnej, aby można było skuteczniej chronić interesy Skarbu Państwa. Na przełomie marca i kwietnia wpłyną do Sejmu propozycje zmian w podatkach oraz pierwsze zmiany w prawie gospodarczym. Obecnie najbardziej interesującym z rozwiązań jest ustanowienie pełnomocnika rządu do spraw opracowania programu zwalczania nadużyć w instytucjach publicznych. Został nim poseł Mariusz Kamiński z PiS-u. Docelowo chodzi o utworzenie Centralnego Urzędu Antykorupcyjnego, wyspecjalizowanego w zwalczaniu przestępczości wśród urzędników, polityków, funkcjonariuszy publicznych. Jeszcze w grudniu ustawa o CUA trafi do Sejmu jako pilny projekt rządowy. Dodam, że choć istnienia korupcji nikt nie neguje, powołanie nowego urzędu już wzbudza krytykę. A wątpliwości są niby banalnie proste: po co CUA, skoro jest policja, skarbówka, CBŚ, ABW? Można odpowiedzieć, że i owszem, działają wspomniane wyżej organa, ale efekty ich prac są bardzo słabe.
Należy dodać, że PiS zawdzięcza swój sukces wyborczy w znacznej mierze temu, że w swoim programie partia ta wysunęła na plan pierwszy sprawę praworządności i walki z korupcją. /podpisuję się pod tym /Panuje powszechne przekonanie, że niemal każda dziedzina naszego życia publicznego dotknięta jest rakiem korupcji. Ze sfery polityki korupcja przeniknęła w Polsce do służby zdrowia, administracji i biznesu, do edukacji i nauki. Dlatego wielu wątpi, czy nowy urząd ustrzeże się korupcji wśród własnych pracowników, czy znajdą się ludzie nieskazitelni moralnie?
Faktycznie, czy znajdzie się tych „pięciuset sprawiedliwych” do zwalczania korupcji, pięciuset znakomicie wykwalifikowanych funkcjonariuszy, którym damy szerokie uprawnienia śledcze, operacyjne i kontrolne... Albo inna wątpliwość: czy mniejszościowy rząd, w ramach którego CUA rozpocznie działanie, będzie mógł pozwolić sobie na to, by ścigać liderów politycznych partii, od których zależy jego trwanie? Nie rzucam w tym momencie cienia podejrzenia na działaczy Samoobrony, LPR-u czy PSL-u, ale, jak znam życie, niewielu polityków jest wolnych bodaj od grzechu zaniechania podatkowego czy innego błędu. A główną zasadą działania takiego urzędu musi być nieuchronność, rychłość i surowość kary. To są tylko wątpliwości i pytania, natomiast o zasadności powołania takiego urzędu jestem całkowicie przekonany.
Wśród różnych prac rządu i parlamentu trzeba wspomnieć o tym, że powołano zespół do odbiurokratyzowania gospodarki, dokonuje się reforma wojskowych służb specjalnych, które są mocno skorumpowane, zajmują się tym, czym nie powinny (do Sejmu wkrótce wpłynie ustawa powołująca nowy wywiad i kontrwywiad wojskowy). Trwają prace nad sprawą dywersyfikacji dostaw gazu. Chodzi nie tylko o powrót do kontraktu norweskiego, ale rozważane są trzy kierunki wschodnie. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad uproszczeniem procedury całego wymiaru sprawiedliwości, chce doprowadzić do przebudowy i usprawnienia prokuratury oraz do przyspieszenia postępowań przed sądami. Premier zapowiedział, że dla osób, „których ręce są splamione przestępstwami lub współpracą ze światem przestępczym”, nie będzie również miejsca w prokuraturze i policji. Ale nie tylko z tego powodu. W MSWiA trwa „generalny remont” policji, aby zwiększyć w ciągu 2 lat o 50 proc. liczbę policjantów w służbie prewencyjnej na ulicach i drogach. Gotowe są też niektóre rozporządzenia w polityce prorodzinnej, dotyczące wydłużenia urlopu macierzyńskiego, wprowadzenia ulgi na dzieci w podatku dochodowym dla rodzin uprawnionych do zasiłku rodzinnego, podwyższenia zasiłku rodzinnego w ramach ustawy o świadczeniach rodzinnych, podniesienia dodatku z tytułu urodzenia dziecka, popularnie zwanego becikowym.

/Niedziela /ost. nr/ Czesław Ryszka/
Źródło: forum.mlodziez.bernardyni.pl/viewtopic.php?t=298